Konferencja Edukacja i Profilaktyka FASD

Wczorajsza (5.06.2024)  konferencja pod hasłem Profilaktyka i Edukacja w obszarze FASD spotkała się z dużym zainteresowaniem pedagogów placówek oświatowych gminy. Szkoliliśmy się w gościnnych progach Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. Dziękujemy za aktywny udział Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Rokietnicy , Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu oraz Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy.

Pani dr Teresa Kobrzyńska – ekspert Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie – przedstawiła zagadnienie Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) czyli jednego z najbardziej rozpowszechnionych w Europie niegenetycznych schorzeń rozwojowych, które jest konsekwencją spożywania alkoholu w ciąży oraz przed tym okresem przez RODZICÓW.

W drugiej części spotkania odbył się równie istotny wykład Pani Teresy Walkiewicz – Dyrektora Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Suchym Lesie  – w temacie trudności rozwojowych dzieci z FASD oraz metod wspomagania rozwoju.

W ostatniej części konferencji poruszony został również temat diety oraz zdrowego stylu życia jako niezwykle ważny aspekt wspierający rozwój dzieci i młodzieży oraz poprawiający kondycję osób w każdym wieku.

 

Po więcej informacji polecamy stronę https://ciazabezalkoholu.pl/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *